monitor sam się wyłącza

+1 głos
wizyt: 190
Witajcie. Od kilku dni mam następujący problem. Mam stary monitor LG Flatron L1718S. Jakiś czas temu zakupiłem grafikę Gigabyte radek 260X 1GB. Niestety czasami monitor sam się wyłącza, to znaczy przechodzi w tryb czuwania. nie jest to problem ze złączami, bo nie pokazuje się informacja że kabel sygnałowy został odłączony. Temperatury nie mają znaczenia, bo wyłącza się podczas grania a także przy tylko włączonej przeglądarce. Dodam jeszcze że na integrze problemu nie było. Co może być przyczyną? Sterowniki czy to coś ze sprzętem? Z góry dziękuję za każdą pomoc.
16 maja 2014 w PC przez użytkownika lukradim Poziom 4 (1,680)
   

2 odpowiedzi

–1 głos
W ustawienia jest tak utawione że po jakimś czasie przechodzi w taki tryb
odpowiedź 16 maja 2014 przez użytkownika QizmoPL Poziom 8 (37,890)
Ktore to dokladnie ustawienia pozwalaja wylaczyc ekran podczas gry ?

Ja mam inne pytanie do autora jeszcze: jesli to stan czuwania, to co sie dalej dzieje ? Jak z tego wychodzisz ? Skad wiesz, ze to czuwanie, a nie zwiecha karty ? Jaki masz zasilacz, plyte, procesor ?
płyta gigabyte Ga-h87-d3h, procek i5 4570, ram 8GB kingston hyperx 1600 MHz, zasilacz OCZ 400 W, dysk SSD kingston 128 GB HyperX i talerzowiec barracuda 7200.11 500 GB. Monitor przechodzi w tryb czuwania, czyli kontrolka zmienia kolor z zielonego, jak jest włączony, na pomarańczowy, który jest w trybie czuwania. W ustawieniach zasilania wyłączyłem opcję wyłączania czasowego monitora jakby coś. Jedyne co mogę to reset. Dzwięk jest czyli to nie zawieszka systemowa raczej..
To może być jeszcze żle podpięty kabel od cpu gpu, pytanie o części nie ma sensu
Staram sie byc mily i konkretnymi pytaniami uzmyslawiac bezsens niektorych propozycji, jednak wszystko to do czasu. Przeczytawszy "zle podpiety kabel od CPU" widze jednak stuprocentowa dyskwalifikacje podpowiadacza, to samo tyczy sie sugestii o bezsensie pytania o konfig, mimo mniejszej widowiskowosci przykladu. Tyle tytulem ustalenia, kto *nie* powinien sie wypowiadac z uwagi na zacytowane przyklady dajace przyklad niefrasobliwosci i tak dalej.
W tym konkretnym przypadku najlepiej moim zdaniem byloby zaczac od sprawdzenia innej karty*, podlaczonej dokladnie tak samo (ten sam slot, tyle samo pinow PEG) - pozyczona wydaje sie najlepsza. To daloby poglad na wspolprace nie tyle samej karty z zestawem, ale i z zasilaczem, a takze w przypadku tymczasowej wymiany kart - krzyzowego dzialania Twojego Radeona 260X w innym zestawie. Strzelac sobie mozna, ale ile sensu i energii sie zmarnuje... szkoda po prostu czasu. Najlepiej dzialac i obserwowac + wyciagac wnioski.

* przyjalem, ze sugestie fanty6 juz wykonales i sprawdziles, czy karta jest prawidlowo podlaczona - zarowno do wlasciwego slota PCIe, jak i do zasilacza kabelkiem PEG. Zupelnie podstawowa sprawa jest posiadanie najnowszego BIOSu do plyty glownej. Zawsze. Poza tym plyty D3H od Gigabyte to szajs, sprawiajacy wiele nieprzewidzianych problemow uzytkownikom, ja nie rekomenduje ich kupowania.
Karta podłączona pod pci express przez przejściówkę z dvi na d-sub. Złącza dobrze zamontowane dokręcone itd. Komp przechodzi benchmarki bez żadnych zwieszek i dziwnych zjawisk więc nie wiem czy to wina zasilacza. Niby producent rekomenduje zasilacz 450 W a ja mam 400 W, jednakże max moc tego zestawu to coś ok 200 W. Dzieje się to o różnych porach dnia przy różnym użytkowaniu- nie ma regularności przy wyłączaniu monitora. Wymontowałem ją i zamontowałem ponownie jednak nie pomogło. Podłączone jest oczywiście zasilanie dodatkowe przez kostkę 6-pinową. Uważacie że to może być wina płyty głównej?
0 głosów
Witam,

Pytanie o podzespoły zawsze ma sens :)

Swoją drogą bardzo ciekawy przypadek - jest dźwięk a nie ma obrazu, co więcej dzieje się to nawet w trybie spoczynku hmmm....

Sprawdź czy karta jest dobrze zamontowana w slocie PCI-E, najlepiej ją wyjmij i zamontuj jeszcze raz.

Pozdrawiam
odpowiedź 16 maja 2014 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (192,280)
...