Jakość Gigabyte

+1 głos
wizyt: 873

Mam 2 pytanka:

czy wyżej podana płyta główna jest polecana czy to dopiero nowość ,mam zamiar ja kupić ale nie jestem do konca pewny czy inie lepiej odpowiednik asusa

a drugie to ,w recenzjach  opisywanych przez magazyn komuterowy podają iż ta płyta ma wolny rozuch czyli tzw POST...tzn wolniej uruchamnia sie.to troche dziwne że płyta za 1200 zł   jest tak wolna..czy da sie to zmienic ,przyspieszyć.atak wogóle jakie są standarty w uruchamianiu się systemu,tzn ile sekund???prosze o pomoc  a to test pisma:

Tu dodatkowo chciałbym wyjątkowo zwrócić uwagę na czas rozruchu płyty Gigabyte'a. Model X58A-UD7 pod tym względem może bowiem irytować użytkowników, w szczególności po OC z włączonymi dedykowanymi kontrolerami USB3.0 i SATA. W takiej sytuacji czas rozruchu płyty potrafi się dłużyć niemiłosiernie - zmierzony czas od momentu włączenia komputera do zakończenia procedury POST wyniósł nawet aż 86 sekund (czasem było to 50 sekund, czasem wspomniane niemal 90 sekund). Wyłączenie dodatkowych kontrolerów z poziomu BIOS zdecydowanie skraca czas rozruchu, nadal jednak jest on względnie długi - w porównania do płyty MSI X58 Pro-E rozruch po OC trwał prawie dwukrotnie dłużej.

12 lutego 2010 w Płyty główne przez użytkownika julia Poziom 1 (160)
   

6 odpowiedzi

+2 głosów
Być może ustawione w BIOS masz dokładne sprawdzanie pamięci. Wówczas przy każdym uruchomieniu skanowana jest pamięć - im więcej, tym dłużej to trwa. Po prostu trzeba wyłączyć tą opcję, a właściwie włączyć "Quick PowerOn Test", lub "Quick POST", lub coś, co brzmi podobnie, bo to się zawsze inaczej nazywa. Wówczas wykrywanie pamięci będzie ograniczone do sprawdzenia pojemności i bootowanie pójdzie dalej.
odpowiedź 12 lutego 2010 przez użytkownika Skipperro Poziom 7 (19,430)
+2 głosów
Wydaje mi się, że w takiej płycie nie chodzi o sprawdzanie pamięci tylko wszystkich sekcji na płycie a nie o sprawdzanie RAM. Najwyraźniej nowe topowe konstrukcje do OC mają taką funkcję - moja zawsze bootuje się koło 10 sekund, ale czasy jej młodości dawno mineły.

Idąc w kierunku Twojego myślenia tania płyta byłaby paradoksalnie "szybsza" ;)

Jeśliś taki nie cierpliwy poszukaj na forach innych producentów albo po protu załóż temat ile trwa maksymalnie post danej płyty i czy można to zmienić.
odpowiedź 12 lutego 2010 przez użytkownika jankesdh Poziom 5 (3,180)
0 głosów
Jeśli chodzi Tobie o jakość to tylko płyty głowne Asusa ponieważ ja dwa razy przejechałem się na płytach głównych od Gigabyte i jeszcze ta głupia firma robi problemy z gwarancją. Ze szczerego serca i oczywiście doświadczenia płyta główna to tylko firmy Asus wytrzymałem produkty oraz ta firma nie robi problemów z gwarancją.


odpowiedź 12 lutego 2010 przez użytkownika dymekxx Poziom 5 (3,470)
+1 głos
@dymekxx

Ja z kolei mialem zle doswiadczenia z firma Asus, a z Gigabyte jak najbardziej pozytywne :)

Moim zdaniem trzeba sie otworzyc na wszystkie marki.

Co do tematu, moim zdaniem nie warto placic wiecej za plyte ktora ma tylko tyle wiecej co kontroler USB 3.0, oraz SATA 6.0 (no i plus wszystkie gadzety z wersji Extreme).

Rozwaz kupno plyty EVGA X58 Classified. Jest to najlepsza plyta pod socket 1366, jezeli wezmiesz pod uwage chociazby OC, oraz jakosc wykonania.
odpowiedź 12 lutego 2010 przez użytkownika GreQonE Poziom 10 (123,890)
+1 głos
@GreQonE

Tyle, że Classified jest jeszcze droższa i w zasadzie płacisz za dożywotnią gwarancję. Są dużo tańsze płyty które mają dobre możliwości oc, ale bardziej ograniczone możliwości layoutu. Jeśli ktoś planuje kupno 3 kart graficznych czy innych peryferiów na porty PCI-E i do tego ostre OC to Classified czy Rampage II Extreme jest ideałem, ale jeśli nie, to szkoda trochę pieniędzy. Z drugiej strony te najlepsze konstrukcje mają swoje plusy pod postacią specjalnie zaprojektowanych bloków wodnych... ;)

Na Twoim miejscu czekałbym na Rampage III Extreme, Maximus III Extereme już jest na stronie i wygląda na to, że znaleźli inny sposób niż używanie nForce 200 do poszerzenia przepustowości chipsetu. Być może zastosują nową rewizję X58 (jeśli takowa jest) skoro dużo użytkowników skarżyło się na dość mocne nagrzewanie się tego elementu.

Również uważam, że kupowanie na tą chwilę płyty z USB/SATA 3.0 nie ma sensu. Zanim dyski ssd (albo pojawią się inne urządzenia realnie wykorzystujące te transfery) stanieją na tyle, że byś skorzytał z tego standardu to pewnie zmienisz mobo albo przynajmniej dokupisz adapter.
odpowiedź 12 lutego 2010 przez użytkownika jankesdh Poziom 5 (3,180)
0 głosów
Jezeli uzyskales juz satysfakcjonujaca odpowiedz to temat musisz zakonczyc - klik w "Uznaj jako rozwiazane" potem wybierasz autora najlepszej wypowiedzi a nastepnie potwierdzasz ponownym kliknieciem w "Uznaj jako rozwiazane".
odpowiedź 20 lutego 2010 przez użytkownika GreQonE Poziom 10 (123,890)
...