nagrywarka nie widzi plyt DVD +R DL

+1 głos
wizyt: 233
witam posiadam od bardzo dawna nagrywarke LG GSA-H55N  podpieta na jednym nowym pasku IDE z twardym w starej budzie bylo to podpiete na starym pasku IDE ktory po srodku w dolnym rzedzie mial luke nowy tej luki pinowej nie ma stare IDE bylo za krotkie teraz nagrywarka nie widzi plyt DVD+R DL nagrywarka ma wyjeta zlaczke co oznacza MASTER or  SLAVE twardy jest na MASTER wczesniej z nagraniem jakiej kolwiek DVD nie bylo problemu

CO ZROBIC???

z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
3 grudnia 2013 w Napędy optyczne przez użytkownika dziubassde Poziom 3 (920)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Przelacz zworke na SLAVE i powiedz, czy teraz jest OK. Jak nie masz zworki i nie chcesz/nie mozesz jej nigdzie kupic (Ebay), to pochodz po wystawkach i przeszukaj byle szrotowy wystawiony komputer, tam najpewniej znajdziesz jakas zworke ;-)
odpowiedź 3 grudnia 2013 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
0 głosów

Ze specyfikacji technicznej wynika że z DVD+R DL nie ma problemu w tym urządzeniu, dlatego:

- gdy nagrywarka nie widzi tylko konkretnego rodzaju płyt to najprawdopodobniej trzeba przeczyścić laser zwykłą płytą czyszczącą...

- ale spróbuj także zaktualizować firmware urządzenia - ze strony producenta jeśli takowy jest dostępny.

 

P.S. na wikipedii można znaleźć również przydatną informację:

"Formaty DVD-R oraz DVD+R bardzo nieznacznie różnią się między sobą, choć oba są standardami jednokrotnego zapisu. Sposób użycia jest w obu przypadkach taki sam. Oba rodzaje płyt różnią się też techniką i prędkością nagrywania"

odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,800)
0 głosów
A ja zapytam czy wcześniej ta nagrywarka bez problemu wypalała płytki DVD +R DL? Możesz zrobić taki "myk" że podłączasz to starym kablem tak jak było wcześniej i sprawdzasz czy nagrywa. Jeśli ten stary kabel IDE jest za krótki to nie montuj napędów w zatokach, tylko postaw je obok siebie luzem czy na jakimś kartoniku. Po tym zabiegu będzie wiadomo czy może jest to wina nowego kabla czy nadal jest coś źle podłączone.

Pozdrawiam
odpowiedź 4 grudnia 2013 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (192,280)
...