Wyłączanie się monitora

+1 głos
wizyt: 912

Witam

Mam problem i ciekaw jestem czy tylko ja sie znim zetknąłem czy może ktoś jeszcze i jak go rozwiązaliście. Problem wygląda następująco mam monitor iiyama ProLite XB2374HDS oraz kartę grafiki Gigabyte HD6850 OC i od jakiegoś czasu monitor potrafi się wyłączyć i wogóle przestaje reagować na polecenia. Wyglada wogóle tak jakby w nim prądu brakło bo nawet dioda nie świeci. Dopiero zamiana monitorów powoduje, że iiyama rusza ponownie czasem na chwile czasem na kilka godzin. Jednak żeby nie było, że to wina monitora to dodam, że fakt ten wystepował na sterownikach ATI 2 wersje do tyłu i obecnie na najnowszych. Na poprzedniej wersji sterowników nie mialem tego problemu. Nie można też powiedzieć, że karta sie przegrzewa bo buda jest z dużym przewiewem pozatym zdarza mi się to nawet jak siedzę na pulpicie. Wiem wystarczy cofnąć się do poprzedniej wersji sterów i po problemie ale to nie jest rozwiązanie. Ponieważ nie siedzę sam na kompie i a stery potrafią się aktualizowac samoczynnie wystarczy że ktoś na odczepne kliknie instaluj na monicie. Spotkaliście się z czymś takim ??  

2 lutego 2013 w Monitory przez użytkownika Aik82 Poziom 3 (890)
   

6 odpowiedzi

0 głosów
Witam,

Jeżeli faktycznie problem leży po stronie sterownika karty to właśnie instalacja jego starszej wersji "jest rozwiązaniem" tego problemu, ponieważ nic innego nie da się zrobić.

Aktualizacje dla karty możesz sobie wyłączyć w panelu kontrolnym AMD.

Pozdrawiam
odpowiedź 2 lutego 2013 przez użytkownika fanta6 Poziom 10 (192,280)
0 głosów
Nie obstawiałbym w tym wypadku winy sterowników.
Dobrze było by przetestować monitor z innym komputerem przez czas przynajmniej 3x dłuższy niż potrzebny do wystąpienia problemu.

Sam mam problem z monitorem i pierw podejrzewałem inne rzeczy bo z konsolą działał jak należy a przy PC rozmywał się obraz po jakimś czasie i strzelił oraz mrugnął (w momencie strzału odzyska ostrość). Czasem po godzinie straci ostrość i strzeli a czasem po 10h nic się nie dzieje. Byłem przekonany że to coś w komputerze, zamieniłem kabel i dalej lipa, aż problem wystąpił również na konsoli.
odpowiedź 2 lutego 2013 przez użytkownika MasterBarti Poziom 8 (26,850)
0 głosów
@MasterBarti - jaki masz monitor??

W moim starym CRT przyczyną rozmywania się obrazu okazała się być cewka magnetyczna. Dodam, że rozmywanie "postępowało" w miarę korzystania z uszkodzonego monitora aż w końu nie mozna było korzystać wogóle...

Nie lekceważ problemu bardzo możliwe w przypadku LCD, że to matryca lub inwerter zaczynają szwankować...

Pozdrawiam
odpowiedź 3 lutego 2013 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,800)
0 głosów
Adamek1985
CRT (GDM-5411) ale szkoda mi go zamieniać na lcd bo świetnie wyświetla obraz, żeby nie odczuć pogorszenia to musiałbym ze 2k wydać na monitor :/
A jako, że studiuję dziennie to lipa u mnie z kasą. Czy ty może naprawiałeś, serwisowałeś twój monitor ? Jeśli tak to ile to kosztowało ?


Aik82
wcześniej przeoczyłem jakoś to:
"...nawet dioda nie świeci..."

Jak monitor zachowuje się gdy jest wygaszony i nie podłączony do komputera ? Czy ta dioda się świeci ?
Jeśli tak to ewidentnie masz monitor zwalony, podejrzewałbym jakieś problemy z jego zasilaniem.
odpowiedź 3 lutego 2013 przez użytkownika MasterBarti Poziom 8 (26,850)
0 głosów
@MasterBarti - wymiana cewki w monitorze kosztowała mnie 150-200zł (ok. 5 lat temu) więc na dzisiejsze czasy to dość sporo, ale ogólnie koszty do przeżycia.
odpowiedź 3 lutego 2013 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,800)
0 głosów
Z twojego opisu wynika, że dysponujesz drugim monitorem - czy on też tak reaguje na tych sterownikach??

Jeśli nie - odpowiedź jest prosta i to na 100% iiYama jest uszkodzona.

P.S. W Windowsie Vista (i w górę chyba też) w zakładce wygaszacz ekranu są również ustawienia opcji zasilania - sprawdź czy ktoś ich nie zmienił i czy monitor nie ma zleconego wyłączania się po pewnym czasie... (proste - nie??)
odpowiedź 3 lutego 2013 przez użytkownika adamk1985 Poziom 9 (52,800)
...