Którą obudowę wybrać? Corsair vs. Fractal Design.

+1 głos
wizyt: 624

Witam,

Planuję zakup cichej obudowy, która będzie zarówno dobrze chroniona przed kurzem jak i będzie mieć możliwość rozbudowy jeśli chodzi o dobry system obiegu powietrza. Na oku mam dwa konktetne modele: 

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl oraz Corsair Obsidian Series 550D.

Różnica w cenie pomiędzy nimi w sklepie, w którym chcę kupić obudowę (a przy okazji także zasilacz w pełni modularny), to jedynie 20 zł na korzyść Korsarza. Jeśli chodzi o plusy obudowy od Fractal Design to jest sporo większa, w środku jest więcej przestrzeni dla obiegu powietrza i pomieści płyty o standardzie XL-ATX, ma po 2 klatki na 4 dyski (Korsarz jedynie 2 po 3) - ja posiadam 4 HDD oraz 1 SSD, który mógłbym zamontować na tylnym panelu za płytą główną i zrezygnować przy tym z górnej klatki dla lepszej cyrkulacji powiertrza. Gdybym chciał zastosować podobny zabieg u Korsarza to musiałbym zrezygnować z jednego HDD... Za to w tej obudowie podoba mi się to ze w praktycznie w całości łącznie z przednim panelem (który mozna otwierac w obydwie strony, w obudowie Define XL tylko w jedną) zrobiona jest z aluminium i posiada zdjemowane pokrywy na górze i po boku. Jak sami widzicie dylemat jest nie mały, więc proszę o pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji :)

 

 

 

 

 

18 czerwca 2013 w Obudowy przez użytkownika Glebol Poziom 6 (6,680)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Witam.
Obie są ładne, dobrze wykonane i mają ciekawe rozwiązania.
Osobiście jednak wolałbym Fractala, ponieważ:
- jest większa (to duży plus). Przyszłościowo lepiej będzie się nadawała na ewentualne LC, większy komfort składania podzespołów. Wygodniej też będzie z odkurzaniem w środku. Generalnie łatwiejsza aranżacja wnętrza i jego czyszczenie.
- ma lepiej wytłumione panele boczne
- z dyskami jak sam widzisz, nie ma problemu.
- frontowy panel jest fajnie przemyślany pod kątem montażu wentylatorów i trzeba dodać, że możesz zamontować tam 2x140 lub 2x120, w Cosarzu tylko 2x120.
odpowiedź 18 czerwca 2013 przez użytkownika SKEEPER46 Poziom 7 (10,910)
wybrane 9 listopada 2013 przez użytkownika TheSpeed
0 głosów
Dziękuję, pomogłeś rozwiać moje wątpliwości :)
Wybieram Fractal Design Define XL R2 Black Pearl

Tylko teraz czekam na dostawę obudowy do sklepu, bo jak na złość status nagle zmienił się na niedostępny :/
odpowiedź 18 czerwca 2013 przez użytkownika Glebol Poziom 6 (6,680)
...