Wymiana chłodzenia w HD7970 GE od Gigabyte'a

0 głosów
wizyt: 48
Witam.

Moja karta HD7970 GE od Gigabyte'a w bardziej wymagających tytułach osiąga momentami ponad 80C, co uważam już za trochę niebezpieczne dla niej.

Obudowa jest wentylowana dwoma wentylatorami, jeden ssący, drugi wydmuchujący. Kiedy gram podkręcam je regulatorem na maksa. Jest głośno, ale dla dobra sprzętu pogodziłem się z tym. Pastę wymieniałem rok temu na MX-2.

Chciałbym tanim kosztem poprawić temperatury na grafice. Czy rozsądnym rozwiązaniem byłby zakup używanego chłodzenia Gelid Icy Vision-A? Czy będzie chłodniejsze niż autorskie rozwiązanie Gigabyte'a Windforce 3x? No i czy nie będzie problemu z montażem na tej karcie? Wszędzie gdzie czytałem, że to chłodzenie pasuje do modelu 7970 było wspomniane, że chodzi referencyjną wersję PCB, a moja jest od Gigabyte'a... Mam więc wątpliwości o kompatybilność. Moja obudowa to Zalman Z1, chyba powinno się zmieścić w razie czego.

Proszę uprzejmie kogoś starszego i mądrzejszego o podpowiedź czy Gelid Icy Vision-A będzie dobrym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam.
21 września 2016 w Karty graficzne przez użytkownika mar_cin89 Poziom 4 (1,530)
   

1 odpowiedź

0 głosów
Pisz do Gelida, dadza najbardziej miarodajna i rzeczowa odpowiedz. Nawiasem mowiac MX-2 nie bardzo widze w kartach graficznych, predzej bylo dac AS5.
odpowiedź 22 września 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
...