Podczas grania mój laptop "zamarza"

0 głosów
wizyt: 80
Witam,

Mam pewien problem a mianowicie laptop podczas grania zwiesza się na dobre.(pomaga tylko reset).Czasami zwiesza się po 2 a czasami po 20 minutach gry.Zabardzo nie wiem co zrobić i oczekuje na szybką odpowiedz.

Dane laptopa:

model-Lenovo ideapad 100

karta graficzna-GeForce 920m,procesor- Intel Core I5-5200u,4gb ramu,windows 10,sterowniki do karty graficznej mam aktualne
30 września 2016 w Laptopy przez użytkownika jaksonlol Poziom 1 (200)
   

2 odpowiedzi

+1 głos
 
Najlepsza odpowiedź
Monitoruj temperatury (CPU i GPU) podczas gry i bedziesz wiedzial, czy przypadkiem laptop sie nie przegrzewa. Podaj temperatury w momencie zwiechy (ale nie tuz po niej, bo wtedy mozesz miec roznice nawet 20 stopni).
odpowiedź 1 października 2016 przez użytkownika jeomax.co.uk Poziom 11 (475,040)
wybrane 1 października 2016 przez użytkownika jaksonlol
0 głosów
A więc tak,zmierzyłem temperature.

Jedyną grą w którą gram jest lol.Chiałbym dodać że tydz temu wszystko chodziło bez zarzutu na 150 fps.Teraz podczas gry mam około 60fps i temperatura cpu-65,63 gpu-60 gra się (nie ścina ani nie "zamarza".Lecz gdy odpale skypa i grę jednocześnie (mam wtedy okkoło 50 fps) po niecałej minucie laptop mi"zamarza" temperatury nawet nie zdąrzam odczytać.

Korzystałem z programu HWMonitor
odpowiedź 1 października 2016 przez użytkownika jaksonlol Poziom 1 (200)
Tak czy siak polecam używać VSYNC, nie potrzebujesz w LOLU 150fps, bo i tak tego nie zobaczysz na ekranie laptopa, a temperatury będą niższe.

Co do Skype, być może on jest winowajcą, odinstaluj i zainstaluj na nowo, prawdopodobnie nie jest to problem z przegrzewaniem. Jak to nie pomoże to może recovery, lecz wiąże się to z utratą danych jeżeli ich nie przegrasz.
Korzystaj z opcji Data Logging, to pozwoli zapisywac temperatrury w pliku.
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor-pro.html
Co do Skype - to niekoniecznie musi byc sam Skype, tylko sterownik dzwieku na przyklad (jesli masz Realteka na plycie, to sciagnij najnowszy sterownik nawet nie ze strony producenta plyty, ale ze strony Realteka). Dodatkowo skonfiguruj sterownik dzwieku tak, by odznaczyc pole "zezwalaj aplikacjom na przejmowanie wylacznej kontroli nad tym urzadzeniem" (w Zaawansowanych we wlasciwosciach glosnikow to znajdziesz).
...