Logitech G500s - problem bólu przy użytkowaniu

+1 głos
wizyt: 309

Ponad trzy tygodnie temu zdecydowałem się na zakup nowej myszki. Wybór padł na Logitech G500s. W owym czasie napisałem również pytanie na Zatrybi.pl z prośbą o poradę przy wyborze. Wątek dostępny tutaj: http://zatrybi.pl/82310/najlepsza-mysz-waszym-zdaniem

Początkowy byłem bardzo zadowolony z myszy, ilość przycisków, precyzja, możliwość programowania przycisków, oprogramowanie Logitech oraz wykonanie było dla mnie zdecydowanie na plus. 

Problem zaczał pojawiać się się po jakichś dwóch tygodniach umiarkowanego użytkowania. Zacząłem odczuwać ból i drętwienie dłoni. Do uzyskania przykrych dolegliwości wystarczyło kilkunastominutowe używanie myszki. 

Drętwienie pojawia się w dwóch palcach dłoni, z której korzystam używając myszy - palcu serdecznym oraz małym. Przebiega od środkowego przegubu do więzadła dłoni. 

Oprócz tego doznaję uczucia skręcenia ręki od łokcia do nadgarska oraz ucisk i tępy ból w okolicy łokcia po wewnętrznej stronie dłoni. Lokalizację bólu i drętwienia zaznaczyłem na poniższym zdjęciu.

http://files.tinypic.pl/i/00515/ux6h7ceo3obn.jpg

Przed zakupem G500s używałem najzwyklejszej myszy Logitech bez jakichkolwiek dodatkowych przycisków z sensorem optycznym. Stara mysz ma zdecydowanie inne gabaryty oraz profil. Jest mniejsza, nieco krótsza i zdecydowanie niższa. Jej kształt bardzie przypomina łezkę, w przeciwieństwie do G500s.

http://images.tinypic.pl/i/00515/4gpasjnzvxxp.jpg

Używam chwytu fingertip grip, czasami lekko cofam palce, co daje coś pomiędzy fingertip a claw grip. Mysz przesuwam trzymając ją kcukiem oraz palcem serdecznym, natomiast palec mały spoczywa obok na podkładce. 
Sposób trzymania starej myszy ukazuje poniszy obazek:

http://images.tinypic.pl/i/00515/b3bix3f5phtq.jpg

Nową myszkę staram łapać się tak samo jak starą, gdyż tak jestem przyzwyczajony, lecz pomimo tego ból nie ustępuje. Łapię ją w sposób ukazany poniżej:

http://files.tinypic.pl/i/00515/nox8izwjgr95.jpg
 

Ból jest mocno doskwierający i pomimo tego, że staram się łapać mysz inaczej (palm grip), skręcam nadgarstek, unoszę łokieć, kombinuję na różne sposoby, to i tak na niewiel się to zdaje. 
Staram się również wmawać sobie, że być może to kwestia przyzwyczajenia i być może powinienem nauczyć się innego chwytu. 

Wyczytałem, że jest to mysz zdecydowanie do palm gripa, lecz dla mnie ten chwyt jest straszliwie nieprecyzyjny. W pracy w programach projektowych typu AutoCad itp. rysowanie palm gripem to, dla mnie, porażka. 

Czy problem rzeczywiście może tkwić w kształcie myszy? Czy jest szansa na to, żeby wyrobić sobie chwyt i czy ten ból w końcu po pewnym czasie ustąpi? 

Jakie są wasze doświadczenia z tą myszką i/lub inną o takim samym bądź zbliżonym kształcie? Czy korzystaliście z tej myszy, a Waszym chwytem jest fingertip grip? 

Bardzo proszę o pomoc, jestem z jednej strony zadowolony, a z drugiej zawiedziony. Mysz nie była tania, wszystko jest z nią bardzo dobrze, ale ból i drętwienie ręki uniemozliwia użytkowanie.

Czekam na pomoc.
Kamil

 

 

 

2 kwietnia 2014 w Myszki przez użytkownika K-A-M-I-L Poziom 5 (2,990)
   

3 odpowiedzi

0 głosów
Też coś takiego miałem ale przeszło. Ja używam roccata kone już z 5 lat. Zgłoś się do lekarza po skierowanie do specjalisty. Będziesz wiedział o co chodzi ewentualnie jakąś maść rozgrzewającą dostaniesz.
odpowiedź 3 kwietnia 2014 przez użytkownika helfi Poziom 7 (12,130)
Twój Roccat to mysz dedykowana do palm gripa czy fingertipa? Ze zdjęć wydaje mi się, że to mysz do palma. Jakiego chwytu używasz?
Ja trzymam to metodą f.tip .
0 głosów

Ja wlasnie zamowilem sobie druga g500 tym razem s. Ja trzymam myszke claw grip nie wiem czy to ma znaczenie. W pracy uzywam podkladki pod nadgarstek w domu nie, nic mnie nie boli a naprawde sporo godzin spedzam przy kompie. Nie wiem czy mozna znalezc rozwiazanie twojego problemu, byc moze wyskokosc fotela w stosunku do blatu biurka ma znaczenie.

odpowiedź 7 kwietnia 2014 przez użytkownika ICE1979 Poziom 8 (35,940)
0 głosów

@ ICE1979, tutaj założyłem temat na forum: 

http://forum.benchmark.pl/topic/124841-logitech-g500s-problem-b%C3%B3lu-przy-u%C5%BCytkowaniu/

Dziś już jest lepiej, nie odczuwam drętwienia i generalnie ręka boli mniej. Podejrzewam, że jest to kwestia przyzwyczajenia i z czasem będzie tylko lepiej. A jeśli nie, to poprostu wybiorę się do lekarza i sprawdzę rękę pod kątem jakichś urazów itp. 

odpowiedź 7 kwietnia 2014 przez użytkownika K-A-M-I-L Poziom 5 (2,990)
...